
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 256 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Memory Size | 36.8 kb |
| Number of I/Os | 206 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V, 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| Operating Supply Current | 12.87 mA |
| Max Frequency | 400 MHz |
| RAM Size | 30 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 6864 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 858 |
| Adaptive Logic Modules | 3450 ALM |
| Embedded Memory | 240 kbit |
Stock: 261
Distributors
pcbx
Unit Price$12.51617
Ext.Price$12.51617
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.51617 | $12.51617 |
| 10 | $11.24008 | $112.40080 |
| 25 | $10.09416 | $252.35400 |
| 50 | $10.08579 | $504.28950 |
| 100 | $10.07743 | $1007.74300 |
| 300 | $10.06907 | $3020.72100 |
| 500 | $10.06072 | $5030.36000 |
| 1000 | $10.05238 | $10052.38000 |
| 3000 | $10.04404 | $30132.12000 |
| 5000 | $10.03571 | $50178.55000 |
| 10000 | $10.02739 | $100273.90000 |
| 30000 | $10.01892 | $300567.60000 |
